Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pagerinti kreditingumo reitingą

Vienas garsiausių pasaulio verslininkų Jack Welch kartą yra pasakęs, kad reputaciją susikurti užtrunka dvidešimt metų, o jai sugadinti  reikia vos 5 minučių. Neretai galvojama, kad panašiai yra ir su kredito istorija – vienas įsiskolinimas ir visų finansinių įstaigų durys Jums bus visiems laikams užtrenktos, o kredito istorija bus sugadinta negrįžtamai. Tačiau net jei  Jūsų finansinė padėtis kurį laiką buvo itin kebli, nepraraskite vilties, pasistengus, kredito istoriją galima ir pataisyti.

Šį kartą norime pateikti keletą patarimui, kaip nesugadinti savo kredito istorijos, o ją sugadinus – pagerinti:

  • Kredito istoriją sudaro ne tik įsipareigojimai finansų įstaigose.

Klaidinga manyti, kad Jūsų kredito istoriją sudaro tik turimos paskolos, lizingai ar trumpalaikiai greitieji kreditai. Kredito istorijoje fiksuojamas kiekvienas vėlavimas, pavyzdžiui,  už komunalines paslaugas, telefono sąskaitas ar šiukšlių išvežimą. Tad norint turėti kuo geresnę kredito istoriją, stenkitės laiku sumokėti net ir pačias, atrodytų, nereikšmingiausias sąskaitas, su pačiomis mažiausiomis sumomis. Norint gauti būto paskolą, seniai turėta skola už telefono sąskaitą, kurią, galbūt, vėlavote mokėti tiesiog dėl išsiblaškymo, gali apsunkinti galimybę gauti palankesnes sąlygas.

  • Laiku sumokėkite lėšas išnaudotas iš kreditinės kortelės

Asmenys, turintys kredito kortelę, neretai mėnesio pabaigoje ja naudojasi, ypač pritrūkus pinigų iki algos. Nei kredito kortelės turėjimas, nei jos naudojimas neigiamos įtakos kredito istorijai neturi, jei išeikvotos lėšos yra padengiamos laiku. Taip pat stenkitės apsiriboti tik viena kreditine kortele, nors turintiems ne vieną  sąskaitą skirtinguose bankuose, pastarieji gali jų pasiūlyti įsigyti ir daugiau. Verčiau turėkite tik vieną kredito kortelę, kuria pasinaudotumėte tik prireikus ir būsite tikri, kad visada galėsite padengti išeikvotas lėšas laiku.

  • Padenkite visas, net mažiausias skolas

Informacija apie visus pradelstus mokėjimus yra saugoma net 10 metų nuo įsipareigojimų įvykdymo dienos, todėl jei nutiko taip, kad vis dėlto turite skolų – stenkitės jas kuo greičiau sumokėti, net ir pačias mažiausias. Kuo greičiau Jūsų kredito istorijoje neliks nei vieno įrašo apie turimas skolas, tuo greičiau Jūsų kredito reitingas atsistatys. Tačiau verta nepamiršti, kad neretai finansų įmonės atsižvelgia ne tik į šiuo metu turimas skolas, bet ir neseniai turėtas, nors jos jau ir padengtos. Vis dėlto, kuo ilgesnį laiką Jūsų kredito istorijoje nefigūruos nepadengtos skolos – tuo jūsų reitingas bus geresnis.

  • Nedenkite turimų įsipareigojimų, imdami naujus

Dažnai matant, kad laiku nespėjama sumokėti įmokos ir bandant išvengti vėlavimo – imami nauji kreditai ar paskolos, turimoms įmokoms dengti. Tačiau šis problemos sprendimo būdas duoda itin laikiną efektą, mat ilgainiui  sulauksite sniego gniūžtės efekto: bendra  įsipareigojimų suma tik didės, kas mėnesį reikės sumokėti vis daugiau įmokų, kas galiausiai taps  finansiškai nebepakeliama. Tad šiuo atveju geriau rinktis mažesnę blogybę ir mėginti susitvarkyti su turimu vienu įsipareigojimu.

  • Sekite  savo kredito istoriją

Norėdami pagerinti ar išlaikyti esamą kredito istoriją – pirmiausiai turite žinoti kokia ji yra, koks kreditingumo reitingas jums suteikiamas. Sekite savo finansinę padėtį, kad prireikus finansinės paramos, Jūsų nenustebintų neigiamas atsakymas, nors buvote tikri, kad Jūsų kredito istorija yra be priekaištų.

Vivus Finance skatina skolintis atsakingai, įvertinti savo galimybes grąžinti turimus įsipareigojimus dar prieš pildant paraišką. Nes tik atsakingas skolinimasis užtikrins gerą kredito istoriją ir ateityje neteks susidurti su nesklandumais, norint gauti būsto paskolą ar paprastą lizingą norimai prekei įsigyti. Neimkite didesnės sumos, nei galėtumėte grąžinti.

Naujausi įrašai