Grįžti į pagrindinį puslapį

Paskolų teikimas Lietuvoje - asmenų interesus saugo įstatymai

Greitieji kreditai internetu dažnam gali kelti įtarimą ir nepasitikėjimą. Tai lemia vis girdimos istorijos apie pasitaikančias apgavystes, asmenų negalėjimą vykdyti prisiimtų įsipareigojimų ar pasakojimai, kaip bendrovės, teikiančios greituosius kreditus, turi slaptų sąlygų, kurios itin nepalankios šiomis paslaugomis besinaudojantiems asmenims.

Vis dėlto, nepasitikėti visiems gerai žinomomis kreditus teikiančiomis bendrovėmis, dažniausiai, nėra pagrindo. Nors greitųjų kreditų internetu sąlygas nustato konkrečios bendrovės privatumo politika ir vartojimo kredito sutarties bendrosios nuostatos, jų veiklą bei asmenų, imančių paskolas, teises ir pareigas apibrėžia ir Lietuvos Respublikos įstatymai.

Vienas iš įstatymų – Lietuvos Respublikos Vartojimo kredito įstatymas. Šiuo įstatymu nustatomos vartojimo kreditų teikimo sąlygos ir informavimo apie šias sąlygas reikalavimai, vartojimo kredito davėjų, jų tarpininkų pareigos bei atsakomybė teikiant vartojimo kreditus ir tikrinant vartojimo kredito gavėjų mokumą. Įstatymas taip pat apibrėžia tokius esminius dalykus kaip teisę grąžinti kreditą anksčiau nustatyto termino.

Plačiau apie LR Vartojimo kredito įstatymą

Tikriausiai daugelis pamena laikotarpį, kuomet greitųjų kreditų internetu paslauga itin pradėjo naudotis vaikai ir paaugliai. Tuomet atsakomybė kildavo ne kam kitam, o jų tėvams. Kad būtų išvengta tokių situacijų, labai svarbus kreditą imančio asmens mokumo įvertinimas, įtvirtintas ir LR Vartojimo kredito įstatyme. Minėto įstatymo 8 straipsnyje įtvirtinta nuostata, jog vartojimo kredito davėjas, vadovaudamasis atsakingo skolinimo principu, turi pareigą įvertinti vartojimo kredito gavėjo kreditingumą. Ši nuostata apsaugo nuo greitosios paskolos suteikimo asmeniui, kuris neturi teisės ar galimybės prisiimti tokios finansinės pareigos kaip greitasis kreditas.

Itin svarbu paminėti ir vartojimo kredito gavėjo teisę atsisakyti kredito sutarties. Nedaugeliui žinoma, jog bet kuris asmuo, pasinaudojęs kredito internetu paslauga, net nenurodydamas konkrečios priežasties gali atsisakyti vartojimo kredito sutarties per 14 kalendorinių dienų nuo vartojimo kredito sutarties sudarymo dienos (LR Vartojimo kredito įstatymo 15 straipsnis). Žinoma, nutraukus sutartį greitojo kredito gavėjas turi grąžinti paimto kredito sumą bei susikaupusias palūkanas nuo dienos, kurią buvo išmokėtas kreditas, iki dienos, kada kreditas buvo grąžintas.

LR Vartojimo kredito įstatymu siekiama apginti asmenų teises ir įtvirtinti sąžiningą ir atsakingą skolinimąsi. Vis dėlto, kaip minėta ir anksčiau, dalį svarbių nuostatų galime rasti ne tik Lietuvos Respublikos įstatymuose, bet ir greituosius kreditus internetu teikiančių bendrovių sutartinėse nuostatose bei privatumo politikoje.

Daugiau naujienų skaityti galite Vivus Finance.

Naujausi įrašai