Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip įsitikinti, kad interneto puslapis saugus?

Internetas tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Įprasta, kad šioje erdvėje žmonės ne tik pramogauja, komunikuoja, perka įvairias paslaugas ar apmoka savo sąskaitas, bet ir pildo paraiškas gauti greitąjį kreditą, taigi svarbu žinoti, kokios šioje erdvėje teikiamos finansinės paslaugos yra saugios.

Saugus kreditas – rodos, turėtų būti patikima finansinė paslauga. Deja, tai ne visada tiesa. Interneto naudotojų skaičiui sparčiai augant, vis sunkiau atskirti profesionalias ir pasitikėjimo vertas interneto svetaines nuo pasipelnyti norinčių ir Jums finansiškai pakenkti galinčių puslapių. Būtina laikytis saugumo reikalavimų, jeigu norite užtikrintai ir patikimai pervesti ar skolinis pinigus. Tačiau kada verta suklusti ir paklausti savęs, ar galiu teikti savo asmeninę informaciją, tokią kaip kredito kortelės ar banko sąskaitos numeris, tikslūs asmens tapatybės duomenys, puslapyje, kuriame lankausi?

Pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į Jūsų asmeninių duomenų reikalavimo priežastį – gal tai visai nebūtina ir nereikalinga. Tai gali būti pirmasis signalas, kad norima pasinaudoti Jūsų privačia, slapta informacija, kitaip tariant, Jus apvogti. Tokiuose interneto puslapiuose teikiamos finansinės paslaugos nesaugios! Kitas įspėjimas – puslapyje pateikiamos informacijos nerealumas. Tai reiškia, kad informacinis svetainės turinys atrodo per daug gerai, kad tai būtų tiesa. Pateikiami hiperbolizuoti pasiūlymai ir labai laimingų žmonių komentarai, kad pasinaudojus siūlomomis paslaugomis gyvenimas visiškai pasikeitė. Gali būti, kad tokie ir panašūs interneto puslapiai, kuriuos atsidarius nuolat iššoka įkyrūs reklamų langai ar teigiama, kad norint gauti norimą kreditą būtina parsisiųsti specialią programą ar kitą turinį į savo kompiuterį, yra kenkėjiški ir nori pasisavinti Jūsų informaciją.

Vis dėlto laikytis tik šių atsargumo priemonių neužtenka, nes anksčiau išvardyti įspėjimai labiau intuiciškai nuspėjami dalykai. Jei norite, kad finansinės paslaugos, kuriomis naudojatės, būtų saugios, turite savo dėmesį sukoncentruoti ir į techninius niuansus:

  • Atkreipkite dėmesį į nuorodos URL – ji turi prasidėti https raidėmis, ne http: raidė „s“ reiškia saugumą (angl. security).
  • Patikrinkite, ar Jūsų lankomo puslapio URL turi spynos piktogramą. Ji skirtingose naršyklėse gali būti matoma skirtingose vietose, tačiau reiškia vieną ir tą patį dalyką – toks interneto puslapis tinkamas ir saugus pinigų transakcijoms atlikti.
  • Jei naudojate naujausią naršyklės versiją, paslaugų teikėjas, suvedus URL, „nusidažo“ žalia spalva – tai ženklas, kad tinklas patikimas, o čia teikiamos finansinės paslaugos

Tai – pagrindiniai saugaus puslapio atpažinimo elementai, tačiau, žinoma, atkreipkite dėmesį ir į pateiktos informacijos išdėstymą, gramatiką, skyrybą, kitus veiksnius. Paprastai dėmesio ir pasitikėjimo verti puslapiai pateikia aukštos kokybės turinį, o tai – dar vienas saugumo rodiklis.

Išvenkite apgavystės ir, laikydamiesi šių atsargumo patarimų, atpažinkite, kur Jums bus suteiktas saugus kreditas.

Naujausi įrašai