Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip valdyti kūno kalbą verslo susitikimuose

Einant į verslo susitikimą, svarbu pasitikėti savimi, pasižymėti gera iškalba ir jaustis užtikrintai savo vykdoma veikla. Tačiau net jei žodžio kišenėje neieškote, atrodote solidžiai, tačiau nekreipiate dėmesio į savo kūno kalbą – norime efekto galite ir nepasiekti. Kūno kalba pašnekovui gali parodyti kur kas daugiau, nei tai, ką sakote. Taip pat jūsų kūno kalba gali iššaukti iš pašnekovų reakciją, kurios jūs tikitės.  Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kaip išmokti valdyti savo kūno kalbą ir į ką reikia atkreipti dėmesį, ruošiantis verslo susitikimui.

Jei norite įtraukti pašnekovus į pokalbį

Verslo susitikimai gali prasidėti tam tikros paslaugos ar prekės pristatymu, tačiau galiausiai monologas turi visti dialogu, tik taip pasieksite trokštamus rezultatus. Jei norite paskatinti pašnekovus kalbėti – parodykite jiems, kad jų klausote. Jei visą laiką muistysitės, tikrinsite kompiuteryje elektroninį paštą, skaitysite lankstinukus ar užsiimsite bet kokia kita veikla – duosite ženklą, kad jūs neklausote. Žinoma, galbūt jūs pažįstate save ir žinote, kad galite vienu metu ir elektroninius laiškus skaityti ir klausyti, kas jums sakoma, tačiau jūsų pašnekovas to nežino ir verčiau visą dėmesį skirkite jam: atsisukite ne tik veidu, bet ir visu kūnu į jį, palaikykite  akių kontaktą ir reaguokite į tai, kas yra sakoma (kartas nuo karto linktelėkite galvą ar pan.), taip parodysite, kad klausote ir suprantate, kas yra sakoma.

Jei norite paskatinti bendradarbiavimą

Vieni žmonės mėgsta dirbti komandoje, o kiti – individualiai. Tačiau visiems bent kartais tenka bendradarbiauti, todėl jei esate įpratę  dirbti savarankiškai, tai gali pasirodyti ne tokia jau lengva užduotis. Vykstant į verslo susitikimą dėl bendradarbiavimo, savo kūno kalba parodykite, kad esate tam pasiruošę. Net ir kavos puoduko laikymas gali parodyti kiek savimi pasitikite: kuo aukščiau puodukas laikomas – tuo žmogus mažiau savimi pasitiki, o štai žemiau, kone ties liemeniu laikomas puodukas parodo, kad žmogus yra ramus, atsipalaidavęs, nejaučia jokios įtampos.

Jei norite parodyti savo pritarimą

Atkartodami pašnekovo judesius – parodysite, kad jums patinka jo pateikiama informacija, pritariate išsakomam požiūriui. Todėl jei norite tai parodyti savo pašnekovui – tapkite veidrodiniu  atspindžiu, tačiau šiukštu nepersistenkite, pašnekovas neturi to pastebėti. Pavyzdžiui, jei žmogus sėdi sukryžiavęs kojas ir pakeičia poziciją, po kurio laiko taip padarykite ir jūs (tik ne iš karto). Viskas turi vykti natūraliai.

Taip pat, kūno kalba leidžia suprasti ir pašnekovo požiūri, tad stebėdami, ar jūsų pašnekovas atkartoja jūsų judesius, gali suprasti ar jam priimtinos jūsų idėjos. Mat šis „veidrodinio atspindžio“ efektas yra natūralus

Jei norite nuslėpti jaudulį

Jei vykstate į savo pirmuosius verslo susitikimus – nieko keisto, kad jaudinsitės. Tačiau svarbu, kad jūsų jaudulys nebūtų matomas pašnekovams, todėl daug dėmesio skirkite savo rankoms, nes būtent jos jaudulį išduoda pirmosios: venkite sukioti sagas, žaisti su papuošalais, gniaužyti kumščius ar nervingai stuksenti į stalą pirštais. Rankas laikykite prie savęs, dėstant savo mintis, galite šiek tiek gestikuliuoti – tai suteiks jūsų kalbai įtikimumo, tačiau nepersistenkite, jūsų gestikuliavimas rankomis neturi priminti vėjo malūnėlio. Taip pat nesukryžiuokite rankų – taip sukursite tarsi nematomą sieną tarp savęs ir pašnekovo.

Jei nepasitikite savimi – pasitelkdami kūno kalbą, galite imituoti pasitikėjimą. Tinkamas elgesys, užtikrinti judesiai bei dėmesys pašnekovui sukurs užtikrintumo įspūdį, todėl nenumokite ranka į kūno kalbos galią, o kaip tik sumaniai išnaudokite ją.

Naujausi įrašai