Grįžti į pagrindinį puslapį

Verslo kūrimas užsienyje. Ką reikia žinoti

Vis dažniau Lietuvos verslininkai ima steigti įmones užsienyje, mat yra įsitikinę, kad ten yra didesnė rinka, daugiau galimybių plėstis, o kartais ir jų kuriamas ar parduodamas produktas tiesiog yra naudingesnis ir potencialiai patrauklesnis ne Lietuvos rinkoms. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše kalbame būtent apie tai, ką reikia žinoti kuriant verslą užsienyje, kad pradžia būtų kuo lengvesnė.

Pirmasis ir ko gero naudingiausias patarimas – turėti ir palaikyti  kontaktą su vietiniais, kurie padės išanalizuoti rinką, mat jie kur kas geriau žinos vietinių gyventojų poreikius bei pirkimo įpročius. Taip pat pasirinktoje šalyje gyvenantis asmuo padės lengviau susigaudyti tarp įstatymų, įstaigų ir tiesiog palengvins visus reikalus sutvarkyti paprasčiau ir greičiau, nei viską darant savomis jėgomis.

Rinkos poreikių tyrimas – kritiškai svarbus aspektas. Nepamirškite, kad jei jūsų prekės ar paslaugos yra labai puikiai perkamos ir naudojamos Lietuvoje, tai dar nėra garantija, kad jos bus tokios pat paklausios ir kitoje šalyje. Kiekvienoje šalyje gyvena skirtingi žmonės, su skirtingu mentalitetu ir poreikiais, todėl mėginkite kiek įmanoma tiksliau juos išsiaiškinti. Taip užbėgsite už akių galimai nesėkmei. Žinoma, šimtu procentų įsitikinti ar verslas pasiseks - galimybės nėra, visada lieka rizika, tačiau kuo geriau pasiruošite ir išanalizuosite kitą šalį, tuo daugiau šansų turėsite sulaukti sėkmės.

Taip pat skirkite daug dėmesio kalbos išmokimui. Žinoma, šiais laikais kone kiekvienas verslininkas (ir ne tik ) kalba angliškai, tačiau jei mokėsite tos šalies, kurioje planuojate kurti verslą, kalbą, sulauksite didesnio vietinių palankumo. Taip pat jums bus kur kas lengviau susitvarkyti visus reikalus. Nepamirškite, kad greičiausiai jums teks samdyti ir vietinius darbuotojus, todėl itin naudinga mokėti tos šalies kalbą.

Itin svarbus žingsnis – kuo geriau susipažinti su šalies, kurioje norite pradėti savo verslą, įstatymais, nes jums galios visos tokios pačios sąlygos ir įstatymai, mokesčiai kaip ir vietiniams gyventojams. Išimčių ar palengvinimų tikėtis nereikėtų. Taip pat prisiminkite, kad kitoje šalyje naujam verslui taikomos sąlygos ir mokesčiai gali kardinaliai skirtis nuo Lietuvos. Todėl jei Lietuvos įstatymus išmanote puikiai, neužmikite ant laurų, kitos šalies įstatymus jums teks pradėti nagrinėti nuo pačių elementariausių dalykų iki smulkiausių punktų.  Prieš pradedant tvarkyti dokumentus, nuspręskite kokios formos verslą norite registruoti, pavyzdžiui ar  planuojate tik užsiimti individualia veikla (angl. self-employed), ar įkurti juridinę įmonę.

Pradėdami verslą užsienyje, tiesiog turėsite daugiau pasidomėti, įdėti daugiau pastangų ruošimuisi, tačiau tai gali atverti puikias galimybes sulaukti didelės sėkmės. Jūsų lauks kur kas didesni iššūkiai, nei kuriant vietinį verslą Lietuvoje, tačiau juos įveikus, rezultatai bus daug malonesni bei didesni.  Todėl nepabijokite ryžtis didesniems iššūkiams, tai kelias į sėkmę.

Naujausi įrašai