Grįžti į pagrindinį puslapį

Dalykai, kuriuos pamirštame apie savo asmeninį biudžetą

Tvarkydami savo asmeninį savaitės/mėnesio biudžetą arba planuodami preliminarų biudžetą kartais pamirštame tam tikras išlaidų rūšis, kurios pavieniui gali atrodyti visiškai nedarančios įtakos Jūsų skaičiavimams. Visgi, susumavus visas šias grupes, susiimame už galvos ir surandame atsakymą į seniai iškilusį klausimą – štai kur dingo pinigai! Įtraukite šias grupes į savo biudžeto skaičiuoklę ir galėsite tiksliai skaičiuoti asmenines įplaukas, o taip pat, iš anksto planuoti būsimas išlaidas. Pateikiame Jums kelis dažniausiai pasitaikančius atvejus, kurie lemia neplanuotas išlaidas, kenkiančias Jūsų biudžetui.

  • Remonto darbai

Net patys kokybiškiausi daiktai bei technika turi polinkį gesti. Dažniausiai apie gedimą sužinome tuomet, kai turimi daiktai nebeatlieka savo funkcijų arba atlieka jas nekokybiškai. Norint apsisaugoti nuo didelių netikėtų išlaidų kiekvieną mėnesį į savo biudžetą įtraukite remonto darbų skirsnį. Galbūt mėnesio perspektyvoje nepastebėsite jokių gedimų, tačiau numatytų išlaidų suma su kiekvienu mėnesiu augs iki to laiko, kai jų tikrai gali prireikti.

  • Santaupos ateičiai

Dažniausiai savo biudžetą planuojame nesusimąstydami, jog į jo turinį vertėtų įtraukti ir santaupas, kurias galėtume panaudoti senatvėje. Dažniausiai, planuojamas biudžetas sukasi apie mūsų dabartį ir šiandieninius, šio mėnesio arba šių metų poreikius bei norus. Vis dėlto, reikėtų pagalvoti ir apie tolimesnę ateitį – pradėkite naudotis pensijų fondų siūlomomis programomis arba kita pensijų kaupimo sistema, kad senatvėje galėtumėte džiaugtis finansiškai stabiliu ir aprūpintu gyvenimu. Jei Jūsų netenkina įvairios pensijų kaupimo sistemų sąlygos, nepamirškite, jog papildomas lėšas visada galite taupyti patys!

  • Dovanos

Jūsų turimas santaupas ir mėnesines įplaukas stipriai apkarpo dovanų pirkimas. Dažniausiai šias išlaidas pamirštame įtraukti į savo finansų skaičiuokles, o net jei tai padarome – suma, kurią skyrėme dovanai, turi tendenciją išaugti. Tai reiškia, kad asmeniniai finansai turi turėti ir dovanų skirsnį. Būtų puiku, jei šiam skirsniui kiekvieną mėnesį skirtumėte atitinkamą pinigų sumą – nepaisant to ar pirksite dovanas, ar ne. Nepamirškite, jog metų pabaigoje šios išlaidos ženkliai išauga, taigi sukauptą perteklinę sumą galėsite panaudoti perkant Kalėdų dovanas.

  • Laisvalaikis

Planuojamas asmeninis biudžetas dažniausiai sukasi apie esminius finansinius įsipareigojimus – įvairius mokesčius, taip pat maisto, būsto, transporto ir kitas kasdienes išlaidas. Itin dažnai, stebėdami/planuodami savo asmeninius finansus pamirštame įtraukti laisvalaikio išlaidas – neretai laisvalaikio neplanuojame taip toli į ateitį... Ši finansų dalis turėtų būti itin svarbi planuojantiems atostogas, nes šiuos rodiklius vertėtų stebėti itin rūpestingai ir atidžiai.

Jei norite, jog Jūsų asmeniniai finansai būtų skirstomi kruopščiai, o išlaidos – atitiktų Jūsų lūkesčius ir nestebintų netikėtais šuoliais – nepamirškite įtraukti itin svarbių, tačiau kartais nepastebimų išlaidų, kurios gali daryti įtaką Jūsų asmeninių finansų valdymui.

Naujausi įrašai