Grįžti į pagrindinį puslapį

Didžiausi su taupymu susiję mitai

Visi bent kartą gyvenime susiduriame su poreikiu taupyti pinigus: vos baigus universitetą, ieškantis pirmojo darbo, o gal kaip tik netekus darbo, kuriame buvo dirbta ne vienerius metus. Savaime suprantama, kad tenka pagyventi taupymo režimu. O kartais taupoma tiesiog planuojant didesnį pirkinį ar siekiant užsitikrinti stabilų finansinį pagrindą. Nesvarbu, kokie motyvai Jus verčia taupyti, tikrai susidursite su daugybę patarimų, kaip tai daryti efektyviai. Vis dėlto ne visi patarimai yra tokie naudingi, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Šios dienos tinklaraščio įraše pateiksime dažniausiai sutinkamu su taupymu susijusius mitus ir mėginsime juos paneigti:

Norėdami sutaupyti – atsisakykite kredito kortelių

Kredito kortelės tikrai nėra blogis, jai jomis naudojamasi atsakingai. Jos kaip tik gali išgelbėti tam tikrose situacijose, kai staiga prireikia pinigų, o iki algos dar toli. Vis dėlto, apsiribokite tik viena kortele, kuria naudotumėte tik iš tiesų prireikus. Taip pat, nusistatykite mėnesio limitą, kurį realistiškai sugebėtumėte padengti, gavę atlyginimą. Nesirinkite didžiausio limito tik todėl, kad bankas tokį Jums siūlo. Kritiškai įvertinkite savo galimybes mokėti.

Netaupote, nes neturite atliekamų lėšų

„Norint taupyti, reikia turėti tam pinigų“ – ar tik ne taip galvojate ir Jūs? Suprantama, kad kasdienis pragyvenimas: nuoma, buitis, mokesčiai ir t.t. reikalauja nemažai pinigų. Vis dėlto, net ir gaunant ne itin dideles pajamas, galima nors mažą dalį jų atsidėti taupymui. O jei iš tiesų manote, kad tiesiog neturite iš ko taupyti – patariame gerai peržiūrėti savo išlaidas ar net imti vesti išlaidų žurnalą, kad matytumėte, kam kiekvieną mėnesį yra išleidžiami pinigai. Užtikriname, kad tikrai rasite bent vieną ar kelias sritis, kurių išlaidos nėra būtinos ir jas sumažinus – atsiras atliekamų pinigų taupymui.

Taupymas reiškia kančią

Jei į taupymą žiūrėsite, kaip į kančią ar į savo gyvenimo kokybės suprastinimą – taupyti Jums seksis iš tiesų blogai, nejausite tam nei motyvacijos, nei noro. Keiskite savo neigiamą nusistatymą, tiesiog imkite ieškoti alternatyvų, pasitelkite visą savo sumanumą: vietoje ėjimo į kino teatrą, surenkite filmų peržiūrą su artimaisiais namuose, vietoje prabangios vakarienės restorane, suorganizuokite vakarienę su draugais, kai kiekvienas atėjęs, atsineš po vieną savos gamybos patiekalą, vietoje kasdienių pietų kavinėje, neškitės į darbą maistą iš namų, taip ne tik sutaupysite, bet ir imsite sveikiau maitintis. Taupymas, gali tapti puikiu įrankiu, padėsiančiu susidėlioti prioritetus ir suprati, kad malonumą neša ne brangios, lėšų reikalaujančios pramogos, o laikas, leidžiamas su artimais žmonėmis.

Rinktis reikia pigesnes prekes

Savaime suprantama, kad gyvenant taupymo režimu, ranka pati kyla link pigiausių prekių parduotuvės lentynose. Visgi juk ne veltui liaudies išmintis mums grūmoja, kad „skūpus moka du kartus“, tad verčiau stenkitės pirkti mažiau, bet geresnės kokybės daiktų, kurie Jums tarnaus ne vienerius metus.

Urmu pigiau

Jau kone legendos sklando apie tai, kaip viską pirkti didesniais kiekiais yra pigiau, tokiu būdu vieneto kaina gaunasi gerokai mažesnė. Nesiginčysime, taip tikrai yra, tačiau įvertinkite, kokias prekes dideliais kiekiais perkate, nes jei nusipirksite didelį kiekį greitai sugendančio maisto, kurio nespėsite suvartoti ir dalį išmesite – taupymu čia net nekvepia.

Dideliais kiekiais pirkite tik tokius produktus, kurių Jūs ar Jūsų šeima vartoja tikrai daug ir kurie nėra labai greitai gendantys.

Nuolaidų kuponai – geriausias taupymo įrankis

Taip, jei nuolaidų kuponus naudosite iš ties reikiamoms ir kasdien perkamoms prekėms ar maisto produktams įsigyti. O jei keliausite į prekybos centrą viduryje vasaros vien todėl, kad radote kuponą, su kuriuo rogės kainuoja pigiau – sutaupyti vargiai pavyks. Nepirkite to, ko Jums iš tiesu nereikia vien dėl to, kad kuponas siūlo nuolaidą ir to daikto kažkada gal prireiks.

Taupyti iš tiesų nėra taip sunku ir nemalonu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nedideli kasdieniai pokyčiai gali padaryti daug naudos Jūsų finansinei padėčiai. Vis dėlto raginame nepasitikėti mitais, kurie sklando apie taupymą.

Naujausi įrašai