Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip taupymą paversti žaidimu

Nors specialistai rekomenduoja kiekvieną mėnesį bent 10-20 procentų savo algos atsidėti taupymui, tai padaryti ne visada yra paprasta. Taip pat taupymas retam kelia entuziazmą, greičiau priešingai, iš karto nuteikia blogai ir mintys jau kuria vaizdinius, kaip dedate centą prie cento, neleisdami sau jokio naujo rūbo, nueiti į kiną ar išgerti kavos pamėgtoje kavinėje. Ir vis dėlto, jei paverstumėte taupymo procesą žaidimu, į kurį įtrauktumėte visus šeimos narius, ne tik gausite naudą, bet ir subursite šeimą vieningo tikslo siekimui.

Pateikite vizualiai patrauklų taupymo planą

Galbūt jūs taupote konkrečiam didesniam pirkiniui įsigyti, šeimos atostogoms arba tiesiog turite tikslą kiekvieną mėnesį atsidėti konkrečią sumą pinigų ateičiai. Jei visus savo planus ir tikslus tiesiog surašysite į užrašų knygą ir pasakysite šeimos nariams, kad šie taupytų – vargu ar sulauksite entuziastingo palaikymo. Verčiau pakabinkite virtuvėje (ar kitame kambaryje, kuriame visi šeimos nariai praleidžia daug laiko) lentą, ant kurios parašykite tikslą, gražiai jį pateikite: pavyzdžiui, jei taupote atostogoms, prikarpykite iš žurnalų nuotraukų su gražiais vaizdais vietos, kurioje norėtumėte apsilankyti. Taip pat kiekvieną mėnesį (ar savaitę) atnaujinkite informaciją, kiek dar liko iki numatyto tikslo. Kuo jis bus arčiau – tuo visiems šeimos nariams stiprės entuziazmas sutaupyti kuo daugiau.

Skirkite nedidelius apdovanojimus

Kai jau turite nusistatę savo taupymo plano tikslą, skirkite nedidelį apdovanojimą, kuris bus skiriamas tikslą pasiekus. Galite išrinkti nedidelius apdovanojimus visiems šeimos nariams (tai gali būti ir kokia nors bendra pramoga) arba, jei norite taupymo žaidimą paversti azartiškesniu – įsteikite tik vieną prizą, kuris bus skirtas tam šeimos nariui, kurio indėlis į taupymą bus didžiausias.

Išmėginkite „kupiūros žaidimą“

Kokia jo esmė? Kiekvieną kartą, kai ką nors pirkdami gaunate tam tikro dydžio kupiūrą ar metalinę monetą, atsidėkite ją taupymui. Pavyzdžiui, galite pasirinkti 2 eurus. Ir kiekvieną kartą ką nors perkant, tarp grąžos pinigų pamatę 2 eurų monetą, įmeskite ją į taupymo indą. Įtraukite į šį iššūkį visus šeimos narius, kad jie elgtųsi lygiai taip pat. Nusistatykite datą iki kurios taupysite (pavyzdžiui iki vasaros ar iki rudens atostogų) ir šios taupyklės nelieskite iki tos datos. Taip net nepastebėdami sutaupysite tokią sumą pinigų, kuri gali jus nustebinti.

Žaidimas „kas mažiau“

Šį žaidimą galite žaisti su savo draugu ar sutuoktiniu. Žaidimo esmė - pasitenkamos skirtingos kategorijos (maisto produktai, buitis, transporto išlaidos ir t.t.), pasitenkamas terminas ir visą tą laiką kiekvienas turi išleisti kuo mažiau pinigų kiekvienoje kategorijoje. Laimi tas, kuris visose kategorijose išleidžia mažiausiai, o kaip taupyti, viskas paliekama vaizduotei: nuo akcijų medžioklės iki vaikščiojimo į darbą pėsčiomis.

Dalyvaukite jau egzistuojančiuose iššūkiuose

Bendrumo jausmas žmonėms padeda pasiekti aukštesnių tikslų, pavyzdžiui, pasaulyje itin išpopuliarėjo „52 dienų taupymo iššūkis“, kurio esmė, į taupyklę atsidėti tokią sumą pinigų, kelinta taupymo savaitė yra. Pavyzdžiui, pirmą savaitę atidedamas vienas euras, antrą savaitę – du eurai, trečią savaitę – jau trys eurai ir t.t. Paskutinę, 52-ąją savaitę atsidedama pati didžiausia suma – 52 eurai. Šio iššūkio pabaigoje bus sutaupyta 1378 eurai ir tai yra tikrai pakankama suma nuveikti ką nors įdomaus.

Taupymą pavertę žaidimu ne tik patys sau šį procesą paversite įdomesniu, lengvesniu, bet ir vaikus nuo mažens mokysite atsakingai elgtis su pinigais bei į taupymą žiūrėti, kaip į savaime suprantamą procesą, o ne bausmę.

Naujausi įrašai