Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip taupyti vos pradėjus gyventi su savo antrąja puse

Pradėjus gyventi kartu arba vos susituokus, laukia daugybė gyvenimiškų bei buitiškų išbandymų. Vienas iš tokių – tai finansinių reikalų tvarkymas. Būtent pinigų tema yra viena iš tų, kuri neretai sukelia daugiausiai pykčių poroje. O vos pradėjus gyventi kartu, užtruks nemažai laiko, kol susidėliosite savo tvarką, kaip leisti pinigus. O galbūt pačioje pradžioje teks ir pataupyti. Būtent apie taupymą, vos pradėjus gyventi kartu ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Užsirašykite savo finansinius tikslus

Pradėjus gyventi kartu, greičiausiai trūks nemažos dalies buityje reikalingų daiktų arba norėsis įsigyti gražesnius baldus, o gal nusprendėte planuoti egzotišką kelionę į tolimą šalį arba mąstote jau savo nuosavus namus. Kokie jūsų finansiniai tikslai būtų, svarbiausia juos aptarti tarpusavyje, kad abu žinotumėte ko siekiate, kokiais būdais tai darysite ir per kokį laiko tarpą planuojate pasiekti. Pradėjus gyventi kartu ar sukūrus šeimą, didesni finansiniai planai ir sprendimai jau tampa bendrais, todėl itin svarbu, kad tiek prie planų kūrimo, tiek ir prie įgyvendinimo prisidėtumėte abu.

Turėkite atsargos fondą

Kiekvienas žmogus, tiek gyvendamas savarankiškai, tiek sukūręs šeimą, turėtų turėti pinigų fondą, į kurį kiekvieną mėnesį atsidėtų tam tikrą sumą pinigų nenumatytiems atvejams. Tačiau svarbu paminėti, kad šis fondas būtent ir turėtų būti nenumatytoms išlaidoms, todėl jei taupote pinigus konkrečiam tikslui, tai nėra atsargos fondas.

Jei iki šiol jūs kiekvieną mėnesį atsidėdavote tam tikrą sumą pinigų nenumatytiems atvejams savarankiškai, nuo šiol tai turėtumėte daryti kartu. Pradėję gyventi drauge, aptarkite kokią sumą kiekvienas iš jūsų gali skirti šiam tikslui kiekvieną mėnesį. O ateityje, sugedus automobiliui ar vandeniu apliejus kaimyno butą – džiaugsitės, kad turėsite pinigų šioms išlaidoms padengti ir tai stipriai nepalies jūsų finansinės padėties.

Dalinkitės atsakomybėmis

Jei jūsų šeimoje už visų sąskaitų apmokėjimą bus atsakingas tik vienas asmuo, galite pakliūti į nemalonią situaciją, jei tas asmuo dėl kokių nors priežasčių nebegalėtų to padaryti. Žinoma, apie nelaimes iš anksto galvoti nereikia, tačiau su namų biudžeto tvarkymu susipažinę turi būti abu, o ne vienas asmuo. Svarbu, kad visos sąskaitos būtų apmokamos laiku ir nesikauptų vėlavimo palūkanos.

Kalbėkite apie keblius dalykus

Jei pradėjus gyventi kartu jums ima atrodyti, kad jūsų antroji pusė yra per daug išlaidi, pasistenkite šį reikalą išspręsti taikiai, nepulkite šaukti, piktintis ar sakyti piktas užuominas. Verčiau susėskite ir pasikalbėkite, kodėl jums reikėtų išleisti mažiau, ką už sutaupytus pinigus galėtumėte įsigyti bei susidėliokite biudžetą, skirdami apsipirkinėjimui tik tam tikrą sumą pinigų.

Pykčiu nieko neišspręsite, dažniausiai gali užtekti tik pokalbio. Juk jei jums iš karto akivaizdu, kad išlaidaujama per daug, kitas žmogus gali apie tai net nesusimąstyti.

Pirkite panaudotus baldus

Jei keliatės gyventi kartu į butą, kuriame nėra baldų, suprantama, kad jūsų lauks daug išlaidų. Tačiau vietoje naujų baldų, galite pirkti naudotus, kurie dažnai būna parduodami kone idealios kokybės, o kaina gerokai mažesnė, nei perkant naujus. Todėl jei jūsų biudžetas ribotas – šis variantas jums puikiai tiks.

Bendro gyvenimo pradžia – tai svarbus žingsnis kiekvienos poros gyvenime. Todėl neleiskite, kad įvairūs finansiniai reikalai užgožtų šio naujo gyvenimo etapo pradžią. Kalbėkitės, planuokite ir taip pavyks išvengti didžiosios dalies finansinių ginčių.

Naujausi įrašai